Maturitní stužky

Stužky patří k maturitnímu večírku stejně, jako šerpy k maturitnímu plesu. Máte možnost si vybrat ze dvou typů stužek – taftové a atlasové. Taftové jsou na dotek hrubší a na pohled matné. Atlasové stužky jsou lesklé a na dotyk jemné. K tomu, abyste si mohli stužku připnout na batoh nebo na cokoliv jiného, je zespoda stužky připevněn spínací špendlík. Na vrchní straně stužky se nachází ozdoba. Tvar ozdoby si vybíráte ze sedmi druhů ozdob a jejich obsáhlé barevné palety.

Maturitní stužky se obvykle slavnostně předávají studentům na tak zvaném maturitním (nebo stužkovacím) večírku. Při této příležitosti jsou studentům předány stužky, které od této chvíle mohou nosit například na svém batohu a tím tak dávat ostatním najevo, že právě oni jsou již MATURANTI. Jelikož je stužka často vystavována nepříznivým okolním vlivům, jakým je vítr, sluníčko, déšť nebo i sníh, musí být stužky kvalitně vyrobeny, aby tyto změny počasí vydržely. Naše stužky jsou toho příkladem!

Tipy pro výběr maturitních stužek

Při výběru stužky se rozhodujete mezi atlasovými a taftovými stužkami. Na stužky se obvykle tiskne Maturant 2024 (2020 – 2024), název školy, třída a v neposlední řadě motto. Písmo vybírejte prosím ne moc ozdobné, jelikož tyto ozdobná písma na stužce příliš nevyniknou, vřele Vám můžeme doporučit písmo typu 11, 12, 29 a 30, které jsou na stužky nejpoužívanější. Nejste si jistí správnou barvou stužek? Barvy v počítači se mohou zobrazovat odlišně než ve skutečnosti. Z tohoto důvodu doporučujeme objednat vzorníček na stužky, který Vám rádi zašleme zdarma. Přejeme Vám příjemný výběr.

Dobré odpoledne,chtěla bych za celou třídu 3LH poděkovat za nádherné stužky. Jsou opravdu nádherné a naše obavy byly zbytečné. V nejbližším termínu od nás můžete čekat objednávku na maturitní šerpy.

3LHZŠ a SŠ Bohemia s.r.o. Chrudim

Stužky byly dodány včas. Vzhledově vypadají přesně tak, jak jsem si je představovali. Výborná. Balíček byl dobře zabalený, aby během dopravy nedošlo k poškození objednávky.

Pavla HornychováVOŠZ a SZŠ Hradec Králové

S produkty jsme velmi spokojeni, stužky jsou kvalitně a pečlivě vyrobeny přesně podle požadavků, určitě splnily naše očekávání. Komunikace byla výborná, vše co jsme potřebovali jsme věděli včas. Majitel byl velmi příjemný a ochotný.

Barbora MičkováPurkyňovo gymnázium, Strážnice

Dobrý den, dnes jsem si vyzvedla stužky na poště a byla jsem velmi mile překvapena. Moc se mi líbí a doufám, že budou i mé třídě. Jsem spokojena a moc Vám děkuji za zhotovení. Mějte se fajn.

Studeníková PetraSPŠ Otrokovice – Přirodovědné lyceum

Děkuji za vyřízení objednávky stužky, jsou opravdu moc hezké. Děkujeme a přeji hezký den. Děkujeme a přeji hezký den.

Klára ŠamajováSŠ HOP Český Těšín, Hotelnictví a Turismus

Dobrý den, zásilka došla v pořádku, vše je jak má být. Stužky jsou moc hezké. Děkuji za příjemnou spolupráci.

T.SzöcsSPŠE Havířov

Dobrý den, dnes mi došlo od Vás balík stužek a jsem moc spokojena s Vaší spoluprácí . Stužky jsou moc krásné, ještě jednou děkuji.

Andrea KochwasserováÚsov

Dneska jsem vzala stužky do školy, všem se moc líbí. Mnohokrát děkujeme za perfektní služby. Ještě jednou velký dík.

Radka LimlováSOŠ Nové Město na Moravě

Nejste si jistí barvou stužek? Objednejte si zdarma vzorník.

Ukázky našich stužek z minulých let